menu

10 nejkrásnějších pláží na Srí Lance

Vrcholem každé cesty na Srí Lanku jsou bezpochyby její nádherné pláže. Tento relativně malý ostrov nabízí celou řadu možností pro milovníky pláží, ať už hledáte aktivní dovolenou s vodními sporty a šnorchlováním, plážovou party atmosféru nebo se prostě jen tak chcete „plácnout“ na vyhřátý písek a relaxovat. Protože se počasí může měnit od pobřeží k pobřeží, neznamená to, že když prší na jedné pláži, prší i na jiné, stačí  si jen sbalit svůj ručník a přemístit se o kousek dál :-)

 

Níže naleznete náš výběr z 10 nejlepších plážových míst na Srí Lance.

 

1. Nilaweli & Uppuveli

Tato pláž je naprosto dokonalá, čistý bílý písek a voda má krásnou tyrkysovou barvu. V okolí se nachází několik velmi kvalitních resortů a slavný Pigeon Island, kde si můžete vychutnat úžasné podmínky pro šnorchlování, se nachází jen 2km jízdy lodí od pláže. Nilaveli Beach je tedy díky této možnosti považována za nejlepší pláž na ostrově.

Ohromující pláž v Uppuveli zůstává relativně nedotčená. Její přírodní krásy spolu s klasickým ubytováním a autentickou kuchyní, je perfektním místem pro relaxaci a odpočinek.  Uppuveli Beach je vynikající kandidátkou na romantické procházky pod hvězdnou oblohou a za svitu měsíce.


 

2. Unawatuna

Pláž Unawatuna, která má tvar podkovy, je jedna z nejlepších pláží na světě. Pláž je známá a velmi oblíbená pro své klidné modré vody a zlatý písek. Je skvělým místem pro šnorchlování a potápění, pokud budete mít štěstí, můžete zde i zahlédnout žraloka velrybího.


 

3. Hikkaduwa

Úžasná pláž  Hikkaduwa slibuje nedotčené přírodní krásy a naprostou relaxaci, avšak asi nejvíce známá je jako místo pro milovníky večírků a různých kulturních akcí.  "Hikka fest" je pravděpodobně největší známou kulturní událostí, která se koná přímo na této pláži.


 

4. Bentota

Pláž Bentota je ideálním místem pro svatební cestu nebo pro relaxační lázeňské pobyty. Bentota je relativně nepřeplněnou pláží, opírající se o řetězec hotelů věnovaných ayurveda programům a disponujícím luxusními lázeňskými centry. Bentota je také vynikajícím místem pro vodní sporty.


 

5. Pasikuda

Krásná pláž Pasikuda (také psaná jako Passekudah) je další menší pláží oblíbenou cestovateli. Nabízí dlouhý úsek mělkým mořem, kde se můžete procházet téměř půl míle bez jakéhokoliv rizika. Jeho nízký proud v porovnání se zbytkem pobřeží na Srí Lance dělá tuto pláž naprosto jedinečnou.


 

6. Mirissa

Jedna z nejintimnějších pláží na ostrově, pláž Mirissa, je obrazem perfektního písečného oblouku orámovaného palmami. Návštěvníky oblíbená je především pro svůj bezpochyby nezapomenutelný zážitek a možnost vidět vodní divokou zvěř - delfíny, velryby a želvy - v jejich přirozeném prostředí.


 

7. Weligama

Jedna z nejpopulárnějších a nejluxusnějších pláží na ostrově, pláž Weligama, je chráněna korálovým útesem, což jí činí hlavním a velmi oblíbeným místem pro potápěče a milovníky šnorchlování. Pláž Weligama je také populární díky skvělým podmínkám pro surfování.


 

8. Tangalle

Tangalle je nejjižnějším cípem Srí Lanky a nabízí nedotčenou pláž s dlouhým úsekem korálového útesu, který ocení nejen potápěči. Pláž se nachází daleko od rušných silnic a nabízí několik luxusních letovisek. Tangalle je ničím nerušenou kombinací moře, slunce a zlatavého písku.


 

9. Arugam Bay

Odlehlá pláž v zátoce Arugam Bay je jednou z nejlepších surfařských pláží na celém světě. Toto úžasné místo je také magnetem pro ty, kteří si chtějí zlepšit své fotografování pod vodou a to díky jasně modrým vodám tohoto zálivu.


 

10. Polhena

Krásná pláž v Polhena je jednou z nejbezpečnějších pláží na ostrově co se koupání týče a to díky svému korálovému útesu, který dopomáhá klidné hladině u pobřeží. Na této pláži máte také možnost si prohlédnout želví rodinky z blízka.