menu

Polonnaruwa

Bývalé druhé hlavní královské město Srí Lanky Polonnaruwa leží cca. 150 km.od města Kandy na severovýchodě Srí Lanky a tvoří jeden z vrcholů kulturního trojúhelníku (další dvě města, tvořící vrcholy kulturního trojúhelníku, jsou Anuradhapura a Kandy).

Nejstarší stavby tohoto města jsou ze 7.století n.l.. Město samo existovalo mezi 7. až 13.stol.a založil jej král Parakramabah I.Vybudoval zde nádherné parky,nesčetné vodní nádrže /největší nádrž Parakrama Samudra má rozlohu 2400 ha/,nechal vystavět mnoho budov,chrámů,dagob,bazénů , atd.

V jeho šlépějích pokračoval král Nissanka Malla /1187-1196/jež město dále rozvíjel až do poloviny roku 1200,kdy město podlehlo invazi Indů a bylo zčásti poničeno. Později se královské město posunulo dále na západ země. Za jeho vlády byl také postaven výstavný královský palác.

Vzhledem k tomu, že Polonnaruwa byla svého času nejdůležitějším městem ostrova, zachovalo se zde mnoho památek, které jsou natolik významné, že Polonnaruva byla zařazena na Seznam světového dědictví (World Heritage List) UNESCO.

Zájezdy destinace Polonnaruwa

TO NEJLEPŠÍ ZE SRÍ LANKY
Polonnaruwa
od 8 nocí
od 34 690,- Kč
Poznávací okruhy ~