menu

Nuwara Eliya

Nuwara Eliya (vyslovuje se Nurelia) znamená doslova „Město světla“. Je nejvýše položeným městem na Srí Lance – leží v nadmořské výšce 1,893 m.n.m a achází se nedaleko nejvyšší hory Srí Lanky, kterou je Pidurutalagala (2555 m.n.m.).

Okolí města zdobí nekonečné čajové plantáže. Město si vyhlédli Britové v první polovině 19. století a zřídili zde sanatorium, neboť zdejší podnebí bylo mnohem zdravější než horké a vlhké tropy na pobřeží. Často je zde poměrně hodně chladno, pošmourno, mlhavo a deštivo, takže si tu mohli britští koloniální úředníci připadat jako ve staré dobré Anglii. A také tu v podstatě novou Anglii vybudovali. Postavili si tu luxusní vily v anglickém stylu, zavedli sem železnici. Začali zde pěstovat typickou „anglickou“ zeleninu a ovoce (například hlávkový salát a jahody), vysázeli všude anglické trávníky, zřídili si zde dostihové závodiště a golfové hřiště.

Britové se rovněž pokusili pěstovat v okolních kopcích kávu. Jenže kávovníkové plantáže na ostrově prakticky úplně zničila devastující tropická choroba. A tehdy někoho napadlo, že by se zde dal pěstovat čaj.

Zájezdy destinace Nuwara Eliya

TO NEJLEPŠÍ ZE SRÍ LANKY
Nuwara Eliya
od 8 nocí
od 34 690,- Kč
Poznávací okruhy ~
KOMBINACE SRÍ LANKA + MALEDIVY *****
Nuwara Eliya
od 10 nocí
od 97 990,- Kč
~
Hotel
JETWING KADURUKETHA *****
Nuwara Eliya
od 9 nocí
od 53 990,- Kč
Exotický zájezd ~
Hotel
CEYLON TEA TRAILS *****
Nuwara Eliya
od 9 nocí
od 91 990,- Kč
Exotický zájezd ~
Hotel